Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturer 9917643



*

nr 991 7643


Skulpturer

Ett par, hundar, Bemålade, höjd: 55 cm, keramik


Kondition: slitage

Utrop:

800 kr

Såld:

900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 2 november 2015
kl 20:07:51


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/10 20:22:07 1      400 kr
1/11 11:21:34 2      500 kr
1/11 13:34:19 1      800 kr
1/11 18:07:00 2      800 kr
1/11 18:07:00 1      800 kr (Budbetjänt)
1/11 18:07:35 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv hund hundar hundmotiv keramik konsthantverk skulptur skulpturer
  • 6654 Glasskulpturer
    2 st, bland annat Mats Jonasson, 8x7 cm. Höjd: 13 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:39
  • 6509 Skulpturer
    2 st, Hummel. Höjd: 13-34 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:22
  • 6514 Skulpturer
    2 st, Parian, (1 st skadad). Höjd: 40 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:51
  • 5364 Skulpturer
    2 st, Rosenthal, Porslin, Ballerina + pojke. Höjd:..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:28
  • 6406 Skulpturer
    3 st, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Hus. Höjd..//
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:54
  • 6063 Skulpturer
    5 st, glaserad keramik. Fåglar & hund, Höjd: 12-28 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:20




Ladda ner broschyr